UAB „GL Pharma Vilnius“ vykdo Austrų farmacinės kompanijos G.L. Pharma, kuri gyvuoja jau daugiau kaip 60 metų, produktų reklamą Lietuvoje, rūpinasi atstovaujamų gamintojų registracijos klausimais Lietuvos teritorijoje.

Pilvo nebepūs kaipmat, jei vartosi Antiflat!

Šiandien daug kalbama ir apie maitinimosi svarbą žmogaus sveikatai. Išties labai svarbu teisingai pasirinkti maisto produktus, nepersivalgyti. Kiekvienas nori būti sveikas, energingas, gerai jaustis. Tačiau neretai sočiai pavalgius, o kartais, atrodo, ir be jokios priežasties, ima varginti nemalonūs pojūčiai žarnyne: pilvo pūtimas, raižymas, pilnumo, sunkumo jausmas. Tai gali būti tiesiog virškinimo sutrikimai, o kartais ir pirmieji ligos simptomai.

Maistas pradedamas virškinti jau kramtant burnos ertmėje. Sudėtingas maisto virškinimo ir įsisavinimo procesas baigiasi storojoje žarnoje. Joje yra daug mikroorganizmų, skatinančių savitus rūgimo ir puvimo procesus. Rūgstant angliavandeniams, gaminama tam tikrų rūgimo produktų: pieno ir sviesto rūgščių, alkoholio, anglies dvideginio. Pūvant neįsisavintiems baltymams, gaminamos nuodingos medžiagos (indolas, gyveniskatolas, fenolis), kurių didelis kiekis gali sukelti organizmo autointoksikaciją. Kepenyse šios medžiagos paverčiamos nekenksmingomis. Baltymų puvimo metu išsiskiria vandenilio, metano, sieros dioksido dujos, biologiškai aktyvios medžiagos (histaminas, tiaminas). Tinkamai suderintas maisto racionas mažina šiuos vyksmus, nes rūgimo metu susidarę rūgštūs produktai slopina puvimą. Į žmogaus organizmą su augaliniu maistu patenka celiuliozė, kurią iš dalies suardo žarnyno mikrofloros fermentai. Nesuvirškinta celiuliozė veikia kaip mechaninis dirgiklis, skatinantis žarnyno peristaltiką. Dalis dujų išsiskiria tuštinantis ir atsirūgstant, bet didelis kiekis pro žarnų sieneles patenka į kraują ir išeina iš organizmo pro plaučius. Storojoje žarnoje, rezorbuojantis elektrolitams ir vandeniui, skystas žarnos turinys tirštėja, kol virsta tiršta išmatų mase, kuri kaupiasi tolimojoje žarnos dalyje. Išmatas normaliai sudaro 75 procentai vandens ir 25 procentai kietųjų medžiagų (mikroorganizmai, riebalai, neorganinės medžiagos, baltymai, rupios nesuvirškintos medžiagos, tulžies pigmentai, nusilupusios epitelio ląstelės). Per parą vidutiniškai išsiskiria 200-250g išmatų ir apie 0,5 l dujų.

Kodėl sutrinka normalus dujų pašalinimas iš organizmo?

Sutrikus virškinimo procesui, normaliam žarnyne susidariusių dujų šalinimo procesui iš organizmo
žmogų vargina meteorizmas – pilvo pūtimas dėl gausaus dujų susikaupimo skrandyje bei žarnyne. Pasigaminusios dujos susimaišo su žarnyne esančiomis gleivėmis ir suformuoja tirštas putas, sudarytas iš daugybės dujų burbuliukų. Susikaupę dujų burbuliukai ir yra pagrindinė nemalonių pojūčių priežastis: dujos iš jų negali laisvai pasišalinti, ima kauptis, tuo pūsdamos vidurius. Dėl to skauda pilvą, vargina nemalonus pilnumo jausmas, sutrinka maisto medžiagų virškinimas ir pasisavinimas žarnyne. Kuo blogiau pasisavinamas maistas, tuo daugiau žaliavos bakterijos turi dujoms gaminti. Taip susikuria ydingas ratas – dujų susikaupimas žarnyne skatina spartesnį jų susidarymą ir kaupimąsi. Meteorizmą gali sukelti įvairios priežastys. Jį gali nulemti natūralių virškinimo procesų sustiprėjimas, per dažnas (įprastas ir nepastebimas) oro rijimas valgant, arba sunkumai, kylantys dėl dujų pasišalinimo per burną ar išangę. Įtaką daro ir sumažėjusi arba padidinta skrandžio sulčių sekrecija ir skydliaukės, storosios žarnos spazmai, tulžies takų diskinezija, virškinimo trakto uždegiminiai procesai, chroniški kepenų pažeidimai. Jei vargina šie negalavimai, pirmiausiai reikia gydyti juos. Ypač reikėtų sunerimti, jei meteorizmą lydi kiti virškinamojo trakto sutrikimai: vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo skausmai pavalgius. Jei žmogui pučia pilvą, gurgia viduriai jam suvalgius maisto, turinčio didelį kiekį angliavandenių, augalinės ląstelienos, riebios mėsos arba atsigėrus pieno, tai bus dispepsijos, liaudiškai vadinamos „nevirškinimu”, požymiai. Gali pasirodyti, kad meteorizmas nėra labai rimta liga. Tačiau ilgalaikis dujų susilaikymas žarnyne gali rimtai sutrikdyti sveikatą ir gyvenimo kokybę. Žarnyne susikaupusios dujos ištempia žarnų sieneles ir dirgina jose esančius receptorius, todėl gali pakisti žmogaus kraujospūdis. Pasireiškia žarnyno atonijos simptomai, sumažėja šlapimo išsiskyrimas, silpnėja virškinamųjų liaukų sekrecija, pakyla diafragma, pasunkėja kvėpavimas.

Meteorizmą būtina gydyti,kol jis nesukėlė rimtų sveikatos sutrikimų

Elementarus gydymas – dieta. Meteorizmą skatina pienas ir jo produktai, kopūstai, ropės, ridikėliai, svogūnai, agurkai, pupelės, žirniai, vynuogės, arbūzai, miltiniai patiekalai, medus, šviežia duona, riebi mėsa ir dešros, padažai, grubi augalinė ląsteliena, vaisiai (obuoliai, kriaušės, vynuogės, bananai, razinos), saldumynai ir kita. Maisto produktai, skatinantys dujų
susidarymą, veikia individualiai, tad reikėtų pačiam juos bandyti ir analizuoti. Nereikia visai atsisakyti „nepageidaujamų” produktų. Galbūt meteorizmas buvo susijęs ne su jais, o su per gausiu jų vartojimu – kai kuriuose maisto produktuose yra sunkiai virškinamų angliavandenių ir riebalų. Taip pat, esant meteorizmui, patariama vartoti jį mažinančių preparatų. Vienas iš šių preparatų yra
nereceptinis vaistas Antiflat, kurio veiklioji medžiaga – simetikonas. Antiflat veiklioji medžiaga iš virškinimo trakto nepatenka į kraują, veikia tik žarnyne ir išsiskiria nepakitusi. Jį saugu vartoti vaikams ir suaugusiesiems. Antiflat kramtomąsias tabletes galima vartoti nėštumo žindymo laikotarpiu. Išgėrus Antiflat kramtomųjų tablečių, jose esanti veiklioji medžiaga simetikonas nedelsiant sukelia dujų burbuliukų suirimą. Dėl to išlaisvintos dujos gali būti pašalinamos įprastu būdu. Antiflat kramtomųjų tablečių vartojimas greitai sumažina sutrikimus ir pilvo pūtimą. Širdies suspaudimo pojūtis, kurį sukelia diafragmos padėties pasikeitimas, taip pat greitai išnyksta.

Kadangi meteorizmas, sukeldamas prastą savijautą ir daug nepatogumų, gali sukelti ir rimtus sveikatos sutrikimus, labai svarbu to nepamiršti ir vartoti meteorizmą mažinančius, saugius
žmogaus organizmui preparatus.

Apie GL Pharma produktus rašyta žurnale SVEIKAS.LT bei portale www.sveikas.lt